Web Tasarım

Metin, video, ses kaydı veya fotoğraf gibi tüm işitsel ve görsel araçları kullanarak oluşturulan internet sitesidir.Müşterinin internet sitesine neden ihtiyacı olduğu ve siteyi ne amaçla kullanacağını bilmesi gerekir. Eğer netlik yoksa yazılım şirketi müşteriyi doğru bir şekilde yönlendirmelidir. Hedef belirlendikten sonra yazılım şirketinin dikkat etmesi gereken nokta, yaptığı tasarımın kullanıcı rahatını sağlayacak, bulmak istediklerini rahatlıkla bulduracak bir şekilde yapılmasıdır.

Teknik açıdan konuyu ele almak gerekirse, web tasarımı yapabilmek için, öncelikle HTML, JavaScript ve CSS konusunda bilgi sahibi olmak gerekmektedir.Web tasarımı hem görsel estetik hem de içerik demek olduğu için, sayfanızın kullanışlı olması da artı bir puan olur.

Web sayfası tasarımı yaparken tasarımcılar müşterilerinin uzun vadeli ve stratejik amaçlarını düşünmeleri gerekmektedir. Çünkü iyi tasarımlar estetik açıdan iyi olurlar. İyi tasarımlar ilerisi düşünülerek yapılır. İnternet ortamında siteler her gün değişmektedir ve web tasarımcılarının görevi bu sitelerdeki değişiklikleri gerçekleştirmektir.

Web tasarımında sadelik ve kullanışlılık her zaman için internet kullanıcılarının tercih sebebidir. Tüm sitenin web tasarımında birkaç renkten oluşan renk kombinasyonu kullanılmalıdır. Web site tasarımlarında içerik kolay anlaşılır bir dille oluşturulmalıdır. Web tasarımları kolay kullanılabilir şekilde tasarlanmalıdır.Web tasarımları arama motorlarına uyumlu bir şekilde tasarlanmalıdır.

Tasarımcılar bu değişen web ortamında yer edinmeleri için tasarım planlama ve stratejilerini değiştirmeleri gerekmektedir. Web ortamı değişmektedir ve web sayfası tasarımcıları bu değişime yardım etmelidirler.

 

Longa Bilişim ihtiyaçlarınız doğrultusunda size uygun websitesi tasarımları yapmaktadır.