Profesyonel Seo

 

                                                                                     

SEO(Search Engine Optimization), Arama Motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları kapsar. Arama motorları, arama sonuçlarını listelerken algoritmik yani matematiksel bir yapı kullanmaktadır.Zamanana yayarak site için daha sağlıklı olan yollar seçilerek yapılmalıdır.Sitenize ilk adım olarak ziyaretçi trafiği sağlanmalıdır.

Ardından  Seo ( arama motoru optimizayonu  ) standartları ile yol izlenmelidir.Bir sitenin meta ayarları, içerik metin optimizasyonu, siteye yerleştirilmiş görsellerin optimizasyonu, hazırlanmış sayfaların birbirine uyumluluğu ve bir o kadar da önemli olan hitap ettiği hedef kitleye olan uyumluluk gibidir.

SEO, siteiçi ve sitedışı olarak ikiye ayrılmaktadır.

 

SİTE İÇİ SEO NEDİR?

Arama motorlarının siteyi düzenli bir şekilde okumalarına yardımcı olmaktadır.

SİTE DIŞI SEO NEDİR?

Sitenin kaliteli ve yüksek backlink sayısına sahip olmasıdır. Backlink ise, bir web sitesinin diğer bir siteye verdiği linktir.

İnternetin gün geçtikçe insan hayatındaki önemi ve kullanımının artmasıyla birlikte, mevcut web sitelerinin sayısı ve rekabet oranı büyük ölçüde artış gösterdi. Buna bağlı olarak kişiler arama motorlarında üst sıralara çıkabilmek için araştırma yapmaya, yeni çözümler üretmeye yöneldiler.

Bu hosting türünün tercih edilmesinin en büyük sebebi kuşkusuz arama motorlarıdır. Bu arama motorlarının en yaygın olanı ise google arama motorudur.  Günümüzde web sitelerinin sayısı ve rekabet oranı büyük ölçüde artış gösterdiği için sunulan ürün ve hizmetlerin tanıtımı çok önemli bir hale gelmiştir. Site sahipleride bu yüzden seo uzmanlarından sitelerinin hedeflenen anahtar kelime de arama motorlarında üst sırada çıkmasını istemektedirler.

SEO hosting üzerindeki sitelerin farklı Class IP üzerinde barınması SEO hostingi diğer hostinglerden ayıran en önemli özelliktir.Daha detaylı bir ifade ile aynı IP üzerinde barınan siteleriniz üzerinden aldığınız backlink ya da tanıtım yazısılarının size bir faydası bulunmamaktadır.

SEO Reseller Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Paketlerde dikkat etmeniz gereken sunucunun TR lokasyonunda olması, ping hızının yüksek olması, Sunucuda litespeed gibi eklentilerin olması ve verilen IP lerin maksimum paylaşım sınırına dikkat etmek gerekmektedir.